Fundacja Kapitana Nemo z kulturą za pan brat!

Fundacja Kapitana Nemo z kulturą za pan brat! Prezes Tomek, miłośnik kultury przez duże K, przekazał Bibliotece Publicznej w Dywitach unikalne albumy z dziedziny sztuki i egzemplarze czasopism, które zainteresują nie tylko artystów, ale także sprawią, że każdy, kto tylko będzie miał okazję do nich zerknąć na pewno sztukę pokocha. W bibliotece możecie przeczytać takie pozycje, jak:

  •  „Artysta i sztuka” – bogato ilustrowany kwartalnik. Artykuły, wywiady i informacje ze świata malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby i fotografiki.
  • „The Phantom Atlas” – atlas pełen olśniewających rysunków miejsc i ludzi, którzy nigdy nie istnieli. Książka, która pięknie opisuje wyobrażenia o naszych przodkach.
  • „Obrazy” – zbiór prac Dariusza Zawadzkiego. Zawierają również krótkie opisy swoich doświadczeń i uczuć, które towarzyszyły autorowi podczas tworzenia dzieł.
  • „Malarstwo i grafika” – książka, która opisuje olsztyńskiego artystę Henryka Mączkowskiego. To nie tylko biografia tego wielkiego malarza grafika i ilustratora. W książce możemy również podziwiać jego przepiękne dzieła.
  • „The Best Polish Illustrators”(4 tomy) – Tom I opisuje współczesną ilustrację prasową. II tom to około 300 prac  współczesnych polskich ilustratorów z kategorii CONCEPT ART. W III tomie znalazło się 52 najlepszych współczesnych polskich twórców z kategorii POSTER (plakat). Czwarty tom ukazuje komiks jako część polskiej kultury.

Mamy nadzieję, że choć trochę zainteresowaliśmy Was tematem sztuki, chętnie odwiedzicie dywicką bibliotekę i zerkniecie do powyższych tytułów.

Scroll to Top